• Program "Posiłek w szkole i w domu"

• Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków, przedłożone przez ministra edukacji.

W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” rząd przeznaczy 200 mln zł na szkolne stołówki w latach 2019-2023 (w każdym roku po 40 mln zł). Możliwość spożycia przez uczniów gorącego posiłku podczas pobytu w szkole jest zapewniona w większości krajów Unii Europejskiej. Na cały program w ciągu 5 lat przewidziano 2,75 mld zł.

Od 1 września 2022 r. obowiązkowe będzie zapewnienie uczniom możliwości zjedzenia jednego gorącego posiłku dziennie. Korzystanie z takiego posiłku będzie dobrowolne i odpłatne. Rządowe wsparcie otrzymają organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe (w tym szkoły podstawowe funkcjonujące w zespołach szkół, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych) oraz publiczne szkoły artystyczne, realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Zarządzenie Dyrektora w sprawie wydawania posiłków do pobrania tutaj.

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie
        • sekretariat: sekretariat@zpo1.dzialdowo.pl